Gydymo trukmė

 

 Gydymo breketais trukmė, priklausomai nuo atvėjo sudėtingumo, būna apie 6-30 mėn. Nesudėtingi atvejai gydomi trumpiau, o atvėjams, kuriems reikalingas kompleksinis gydymas (pvz. chirurgija), pagydyti reikia daugiau laiko. Gydymo eigoje, laikinai (pvz. planuojant vestuves), breketų nuimti negalima – jei būna priklijuoti prie dantų visą gydymosi laiką. Tiksliai nustatyti būsimo gydymo trukmę neįmanoma - ji gali skirtis keliais mėnesiais nuo planuotos. Gydymo trukmė ne tik priklauso nuo breketų rūšies, bet ir nuo individualių žmogaus organizmo savybių, bendrinių ir vietinių ligų, vartojamų vaistų ir kt. Nepareigingas lankymasis, gydytojo nurodymų nepaisymas, prailgina ortodontinį gydymą. Pakartotiniai vizitai paprastai skiriami kas 4-8 savaitės, priklausomai nuo breketų rūšies.

 

 Kartais, konsultacijos metu, pacientai skundžiasi, kad jiems nepatinka konkretaus vieno danties padėtis, o sąkandis, centro linijos nukrypimas ir kt. netrukdo. Jie prašo taikyti trumpalaikį gydymą (arba „greitąją ortodontiją“) ištiesinant tik tą vieną nepatinkantį dantį. Dažnai šie pacientai būna konsultuoti bendros praktikos gyd. odontologų dėl estetinio danties plombavimo, tačiau esant sveikam dančiui ar labai blogai danties padėčiai dantų lanke, gydytojai siunčia konsultuotis pas specialistą - ortodontą. Pacientams paaiškinama, kad užklijavus breketus, breketų sistema pradeda palaipsniui stumti dantis į taisyklingą padėtį ir po 3 - 6 mėn dantys tampa beveik lygūs. Esant geram sukandimui, kartais pakanka tų kelių mėnesių, kad dantys būtų tiesūs ir sąkandis geras, tačiau dažniausiai, esant sudėtingesnei pradinei situacijai, tokio trumpo gydymo nepakanka - buvę dantų kontaktai išsibalansuoja, sąkandis pablogėja (pvz dalis dantų gali dar likti kryžminiame sąkandyje, priekiniai dantys gali stipriai atsilenkti į priekį, nesutapti centro linija, iltiniai dantys nevadovauti šoniniams apatinio žandikaulio judesiams ir t.t.). Dažnai pacientas net nesukanda visos grupės dantų, tad nuėmus breketus šiame laikotarpyje, gyvenimo eigoje galima tikėtis didesnių problemų, tokių kaip sąnario disfunkcija, nepageidaujamas dantų dilimas, perkrautų dantų grupių skausmai, kandimas į gomurį ir kt. Todėl negalima „truputį palyginti dantis“, nes dantys yra kramtymo sistemos dalis – išbalansavus sistemą galima sudaryti sąlygas atsirasti kitoms, didesnėms problemoms, nei vieno danties negraži padėtis.

 

 NĖRA PASAULYJE IŠRASTŲ „GREITŲJŲ BREKETŲ“ ARBA „GREITO ORTODONTINIO GYDYMO“. Moksliškai yra pagrįsta tik beligatūrinių breketų savybė gydymą atlikti šiek tiek greičiau už tradicinius breketus, nes juose trinties jėga yra sumažinama. Vienintelis būdas pagreitinti ortodontinį gydymą net iki 4 kartų , išlaikant tokius pat gydymo tikslus, kaip koreguoti netaisyklingą sąkandį bei blogus dantų kontaktus yra „Periodontally Accelerated Osteogenic Orthodontics (PAOO) arba Wilckodontics“ (angl.):

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22686106;

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18533317;

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19761908.

  Šis gydymas atliekamas su breketais ir dar perpjaunant kaulą apie kiekvieną danties šaknį (kortikotomija) ir taip atpalaiduojant dantis blokais nuo žandikaulių. Breketų aktyvacija atliekama kas 2 savaites ir gydymas dažniausiai pabaigiamas po 4-8 mėnesių. Gydymo pabaigoje sąkandis koreguojamas ir dantų kontaktai yra idealūs.

 

 

  Nei vienas, save, taip pat ir kitus gerbiantis, gydytojas netaiko gydymo, kuriam nėra mokslinio pagrindimo ir kurio rezultatai gali būti žalojantys paciento burnos sveikatą.