Alternatyvos

 Kiekvieno paciento gydymo alternatyvos priklauso nuo jo dantų bei dantis supančių audinių būklės.  

 Alternatyvos gali būti:

 

  •   Gydymas pašalinant kai kuriuos dantis arba gydymas be jų šalinimo;
  •   Ortognatinė chirurgija arba gydymas be jos;
  •   Protezavimas (tiltai, implantai ir kt), estetinis plombavimas;
  •   Kompromisiniai metodai (aptariami su kiekvienu pacientu atskirai).

 

 Dėl dantų formos ir dydžio variacijų, danties kietųjų audinių bei dantis supančio kaulo būklės, norint gauti idealų rezultatą, papildomai gali prireikti protezavimo, estetinio plombavimo, kartais ir implantavimo (pvz. jei kaulas labai rezorbuotas ir nepavyksta pilnai suglausti tarpo tarp dantų) ar periodonto gydymo procedūros (pvz. dantenų kontūro korekcijos). Jei pacientas prieš ortodontinį gydymą neturi priekinių dantų plombų ar protezų ir gydymo eigoje gerai prižiūri dantis, jam nereikalingas sveikų dantų estetinis plombavimas ar protezavimas. Sveikiems dantims jis taikomas tik tuomet, kai yra danties formos anomalijos (pvz. „spyglio“ formos dantis) arba pvz. kai pacientas neturi šoninio kandžio užuomazgos ir jam gydymo metu uždaromas tarpas, tuomet po gydymo iltinis dantis estetiškai plombuojamas, kad taptų panašus į šoninį kandį.

 

 Kai susiduriama su tokiais sudėtingais reiškiniais, kaip žmogaus augimas, genetinės problemos, gretutinės ligos, taip pat paciento bloga kooperacija, idealų rezultatą ne visuomet galima pasiekti. Ortodontija nėra tikslusis mokslas, todėl kartais funkciškai ir estetiškai turi būti tenkintinas nors ir ne 100% idealus rezultatas.

 

 Prieš ortodontinį gydymą yra tikslinga atlikti profesionalią burnos higieną, taip pat susigydyti visus dantis, kartais tam tikrus dantis tenka šalinti dėl ortodontinio gydymo, todėl jų gydyti neverta. Estetinį plombavimą, dantų balinimą, protezavimą nuolatiniais protezais patartina atidėti po ortodontinio gydymo.